Lazerle Vajina Beyazlatma

İstanbul Lazerle Vajina Beyazlatma 

Vajinal bölgede genetik faktörlere bağlı olarak veya zamanla oluşan deformasyonlardan biri de genital bölgedeki renk koyulaşması, siyahlaşma, esmerleşme ve genital kararma gibi can sıkıcı durumların ortaya çıkmasıdır. Kadının kendi vücudunu beğenmesi ve kendini cinsel hayatta yeterli hissedebilmesi hem fizyolojik hem de psikolojik açıdan çok önemlidir. Vajinadaki renk değişimleri kişinin kendi vücudunu beğenmemesine ve cinsel hayatta mutsuz olmasına yol açabilir. Günümüzde lazer ile gerçekleştirilen vajina beyazlatma tedavisi sayesinde rengi değişmiş ve çeşitli kararmaların görüldüğü genital bölgede beyazlatma yapılarak ağartma sağlanabilmektedir. Lazerle renk açıcı işlemler üzeri tüyle kaplı dıştaki büyük dudaklara uygulanmaktadır. Bu beyazlatma tedavisi gerekli olduğu durumlarda renk değişiminin görüldüğü kasık ve makat çevresinde de uygulanabilmektedir.

Yazımızın devamında lazerle vajina beyazlatma ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz. İstanbul lazerle vajina beyazlatma için kliniğimizle iletişime geçebilir, Jino Klinik’ten randevu alabilirsiniz.

Vajina Beyazlatma Nedir?

Vajina beyazlatma işleminde radyofrekans, lazer teknolojileri veya çeşitli ilaçlar kullanılarak vajinanın renginin açılması ve bu sayede daha temiz bir görüntü elde edilmesi amaçlanır. Vajinanın görünümünün de çekici ve estetik görünmesi birçok kadın için önemlidir. Belirli sebeplerden ötürü vajinada renk değişikliği olabilmektedir. Bundan dolayı da vajina beyazlatma işlemine ihtiyaç duyulmaktadır.

Vajinada bazı kişilerde yapısal nedenlerle, bazı kişilerde ise deformasyona bağlı olarak kararma olabilir. Bu durum, kadının cinsellik sırasında rahat hissetmesini engeller ve özgüven kaybına yol açabilir. Bu bölgeye sürekli uygulanan ağda işlemleri de kararmayı belli bir oranda tetikleyebilir. Vajinada oluşan renk farklılıklarının giderilmesi, kararma görülen kısımların renginin açılması ve pürüzsüz bir görünüm sağlanması amacıyla vajina beyazlatma uygulamalarına başvurulur. Lazerle vajina beyazlatma, uygulanması son derece kolay bir yöntemdir. İşlem esnasında herhangi bir cerrahi müdahalede bulunulmaz. Çok kısa sürede tamamlanması ve etkisinin kalıcı olması sebebiyle sıkça tercih edilen bir vajina beyazlatma yöntemidir.

Genital Bölgede Kararma Neden Olur?

Genital bölge kararmasındaki en büyük etken, bu dokudaki östrojen hormonu miktarıdır. Östrojen hormonu vücuttaki ‘melanosit’ hücrelerini uyarmakta, bu hücreler de ‘melanin’ salgılayarak genital bölgede renk kararmalarına sebebiyet vermektedir. Genital alanın üstü tüyler ve giysilerle kaplı olsa dahi güneşin yaydığı ultraviyole ışınları vücudun bu kısmına çok kolay bir şekilde ulaşabilmektedir.

  • Gebelik ve doğum kontrol hapları da kadınlarda östrojen hormonunu arttırıp genital alanda kararmaya neden olabilir.
  • İlerleyen yaş da genital bölgede kararmaya neden olur.
  • Genital bölgede yapılan epilasyon uygulamaları da bu bölgede rengin koyulaşmasına sebebiyet verebilir.
  • Böbrek üstü bezlerinin fazla çalışması, çeşitli hormon ilaçlarının kullanımı, polikistik over sendromu, bölgeye uygulanan çeşitli ilaç ve kremler, genital bölgede gerçekleştirilen cerrahi operasyonlar ve ırksal faktörler bu bölgede renk koyulaşması görülmesinin diğer nedenleri arasında gösterilebilir.
  • Genetik ve fizyolojik yapı kararmalara sebep olabilir.
  • Yanlış iç çamaşırı seçimi de kararmaya neden olabilir. Sentetik iç çamaşırı yerine hava alan pamuklu iç çamaşırları tercih edilmelidir.
  • Ağda veya lazer epilasyon uygulamaları olarak karşımıza çıkar.

Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Vajina beyazlatma işlemi, farklı uygulamalar ile gerçekleştirilebilir. Bu yöntemler arasında en kolay uygulanabilen ve kalıcılığı uzun süren uygulama lazerle vajina beyazlatmadır. Lazerle vajina beyazlatma işleminde kullanılan lazer ışınları sayesinde derideki renk pigmentleri parçalanır. Lazerin termal (ıs verici) ve ablatif (yıkıcı) özellikleri dokularda kalıcı olmayan bir hasara yol açar. Hasar gören bölgeye doğru harekete geçen onarıcı hücreler buradaki lif üretimini arttırarak dokuların daha genç, dolgun ve parlak görünmesine yardımcı olur. İşlem esnasında, derinin üst katmanı epidermis, lazerin yol açtığı termal etkiye bağlı olarak soyulur. Böylece daha parlak ve canlı bir cilde kavuşulur.

Lazerle vajina beyazlatma işlemi, 20-30 dakikada tamamlanan bir işlemdir. İşlem öncesinde, lokal anestezi uygulanır. Bundan dolayı acılı bir uygulama değildir. Genellikle, tek seanslık bir uygulama yeterli olur. Lazerle vajina beyazlatma işleminden sonra beklenen sonuçların görülmesi yaklaşık 1 ay içerisinde gerçekleşir.

Lazerle Vajina Beyazlatma Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazerle vajina beyazlatma işlemi sonrasında kişiler günlük aktivitelerine hemen dönebilirler. Doktorun önerdiği kremlerin belirli bir süre boyunca kullanılması gerekmektedir. İşlem yapılan bölge 1-2 gün süresince suya sokulmamalıdır. Bu sayede doku iyileşmesi hızlanacaktır. Doktorun önerileri dikkate alındığı takdirde lazerle vajina beyazlatma sonrası ortalama 10 gün içerisinde tam iyileşme sağlanır. Uygulama yapıldıktan sonra bu bölgedeki cilt daha dolgun, canlı ve sağlıklı gözükecektir. Beklenen etkinin görülebilmesi için genellikle tek seans yeterli olmaktadır. Fakat koyu renk tonuna sahip kadınlarda veya kararmanın hormonal bozukluktan kaynaklandığı durumlarda uygulama 2-3 seansta tamamlanabilir.

Vajinal Beyazlatma Zararlı mıdır?

Vajina beyazlatma uygulaması yumurtalıklara hiçbir zarar vermez. Ayrıca adet düzeni ve kişinin cinsel hayatı üzerinde de olumsuz bir etki yaratmaz. İşlemde maruz kalınan lazer ışığı cildin sadece deforme olmuş hücrelerine etki eder. Sağlıklı hücreler lazer ışınlarından etkilenmez. Bu sebeple lazerle vajina beyazlatma son derece güvenilir bir uygulamadır.

Alanında uzman ve tecrübeli bir hekim tarafından yapıldığı sürece, lazer ışınları vücuda hiçbir zarar vermez. Lazerle vajina beyazlatma işlemi oldukça yüzeysel bir işlemdir ve ışınlar derinin sadece 3-4 mm altına etki etmektedir. İşlemde kullanılan lazerin kesinlikle rahim, yumurtalık veya rahim ağzı üzerinde hasar verici bir etkisi bulunmamaktadır. Lazerle vajina beyazlatma işleminin cinsel isteksizlik,  adet düzensizliği veya kısırlık gibi rahatsızlıklara yol açması da söz konusu değildir.

İstanbul Vajina Beyazlatma Fiyatları 2023

Vajina beyazlatma işleminde kullanılan çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Lazerle vajina beyazlatma işlemi mutlaka steril şartlar altında alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Dolayısıyla lazerle vajina beyazlatma fiyatları hastane veya klinik bazında değişiklik gösterebilir. Lazerle vajina beyazlatma işlemi, genellikle tek seans olarak uygulanmaktadır fakat ciltteki renk değişiminin derecesine göre seans sayısı değişebilmektedir. İstanbul vajina beyazlatma fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilir ve doktorlarımızdan randevu alabilirsiniz.