G NOKTASI BÜYÜTME

İstanbul G Noktası Büyütme (G Shot)

G noktası, vajinanın 3-4 cm içerisinde bulunan cinsel uyarılma açısından hassas olan bir bölgedir. Bu bölgeye G-shot ya da orgazm aşısı adı da verilir. Bu bölgenin uyarılması, kadınlarda cinsel ilişki sırasında alınan hazzın artmasına ve orgazm olunmasına katkıda bulunur. Fakat bazen G noktası hasar alarak işlevini yitirebilir. Bu durumlarda cinsel ilişki esnasında, penis pozisyon gereği G noktasını daha az uyarır ve zevk almada azalma görülür. Östrojen hormonunun etkisi ile zaman içerisinde vajinanın tavanı kalınlaşabilir, bu durum da G noktasının zamanla silinmesine ve işlevini kaybetmesine sebep olabilir. Bu durumlar gibi zamana bağlı olarak ya da genetik bozukluklardan kaynaklı G noktasının hasar alarak silikleşmesi cinsel hazda azalma ve orgazm güçlüğüne neden olabilir. G noktası büyütme İstanbul işlemi, kadınlarda bu hasarın giderilmesi için bir tür dolgu maddesinin silikleşen G noktasına enjekte edilmesiyle tedavi edildiği vajinal estetik operasyonudur.

Yazımızın devamında G noktası büyütme ile ilgili aklınıza takılan tüm soruların detayını bulabilirsiniz. İstanbul G noktası büyütme uygulaması hakkında bilgi almak için kliniğimizi arayabilir, Jino Klinik’ten randevu alabilirsiniz.

G Noktası Nedir?

G noktası, vajinanın 2-3 cm içinde idrar çıkışı deliğine yakın kısımda bulunan en hassas ve en duyarlı bölgesidir. Vajinanın içerisinde, üst vajina duvarının ön tarafında yer alan G noktası temas etkisiyle uyarılarak daha belirgin bir hale gelir. Kadın vücudunun çok kişi tarafından bilinmeyen gizemli noktası, son dönemlerde kadın anatomisi ve cinsel hayat bakımından keşfedilen önemli bölgelerden birisidir. 1950 yılında ünlü Alman jinekolog “Dr. Ernest Grafenberg” isimli bir araştırmacının belirlediği bu bölgeye onun isminin baş harfi verilmiştir. Bu bölgenin uyarılması ile kadınlar güçlü ve şiddetli bir orgazm yaşayabilmektedir.

Orgazm olamama durumu kadınlarda en büyük cinsel ilişki problemlerden biridir. Orgazm olamayan, cinsel ilişkiden keyif alamayan kadında cinsel isteksizlik söz konusu olabilir. Bu da ilişkisinde sorunlar yaşamasına sebep olabilir. Aslında bu çözümsüz bir sorun değildir. G noktasına yapılan dolgu uygulaması ile cinsellikten alınan zevkin artması sağlanabilir.

G Noktası Büyütme İşlemi Nasıl Yapılır?

G noktası büyütme işlemi uzman kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından yapılmalıdır. Bu işlem bir ameliyat değildir. Oldukça basit ve kısa sürede yapılabilen bir uygulamadır. Hasta, jinekolojik muayene masasındayken işlem gerçekleştirilir. İşlem öncesinde hastalara, lokal anestezi uygulanmaktadır. İşlem esnasında normal vajinal muayenelerde de kullanılan spekulum isimli alet kullanılarak vajen içerisinin daha rahat görülebilmesi sağlanır. Bu işlem ağrısız olarak gerçekleşir ve çok kısa bir süre içerisinde tamamlanır. Yüz veya dudak bölgelerinde dolgun hatlara sahip olmak amacıyla uygulanan ve içeriğinde hyaluronik asit bulunan, aynı tip dolgu maddesi G noktasına enjekte edilir. İşlem ortalama 15 dakikada biter ve hastalar hemen gündelik hayatlarına dönebilirler. Herhangi bir beklenmedik durum gelişmediği sürece uygulamanın yapıldığı gün cinsel ilişkiye girilmesi mümkündür. Her uygulamada olduğu gibi G noktası büyütme işlemi sonrasında da hekiminizin yapacağı uyarıları dikkat almanız son derece önemlidir.

G Noktası Büyütme İşleminden Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • G noktası büyütme işleminden sonra kişiler aynı gün normal yaşantılarına dönebilirler.
  • Enfeksiyon riski yoktur. Açık bir yara olmadığı için aynı gün bile cinsel ilişkiye girilebilir.
  • Ağrısız bir işlemdir. Uygulama sırasında ve uygulamadan sonra ağrı hissedilmez. Açık yara ve yaranın olmamasından dolayı özel bir bakım yapmaya gerek yoktur.

G Noktası Büyütmenin Etkisi Ne Kadar Sürer?

G noktası büyütme işlemi, bir dolgu işlemidir. Bütün dolgu işlemlerinde olduğu gibi bu işlem de kalıcı değildir, etkisi de bir süre sonra geçer. Kalıcılık süresi, kişinin cilt yapısına göre değişmekle birlikte ortalama 6 ay ile 12 ay arası kadardır. G noktası büyütmede kullanılan dolgu cilt ile uyumludur ve herhangi bir alerjik duruma sebep olmaz. Kişi ihtiyaç duydukça yeniden dolgu işlemi yaptırabilir.

G Noktası Büyütmenin Faydası Nedir?

G noktası büyütme uygulaması ile cinsel birleşme esnasında zevk alamayan kadınların tedavi edilerek cinsel birleşme sırasında daha fazla zevk alması sağlanmaktadır. G noktasını büyütmek, kadınların cinsellikten daha çok haz almasını ve paralel olarak orgazm olmasını sağlar. Böylece partneriyle uyumlu ve sağlıklı bir cinsel hayata kavuşur.

  • G noktası etkisi 2-4 saat içinde başlar ve artık cinsel hazzı keşfetmek çok kolay olur.
  • G noktası büyütme işleminden sonra 100 kadından 90’ı “G noktamı bilmiyordum şimdi öğrendim.” tepkisi vermektedir.
  • Seks hayatıyla ilgili hiçbir sorun yaşamayan kadınlar bile G noktası büyütme işlemi ile çok daha etkili cinsel deneyim yaşamayı tercih ettiklerini belirtmektedir.

G Noktası Dolgusundan Sonra Ne Zaman İlişkiye Girilir?

G noktası büyütme işleminden sonra farklı bir sorun çıkmadıkça aynı gün içerisinde cinsel ilişki yaşanabilir. Dolgu işlemi cerrahi bir operasyon değildir, dolgu yaptırdıktan sonra günlük hayatınıza kolayca devam edebilirsiniz.

İstanbul G Noktası Büyütme Fiyatları 2023

G noktası büyütme işlemi cinsel haz arttıran bir uygulamadır. Orgazmı kolaylaştığı için kadın kendisini daha iyi ve özgüvenli hisseder. Cinsellikten alınan hazzın artması çiftler arasındaki ilişkilere de olumlu olarak yansır.  Genital estetik uygulamalarının sıklıkla tercih edilmeye başlamasıyla birlikte G noktası büyütme işlemine talep her yeni gün artmaktadır. G noktası büyütme uygulamasında kullanılan dolgu türü işlemin fiyatlarını değiştirebilir. İstanbul G noktası büyütme fiyatlarımız hakkında daha fazla bilgi almak için kliniğimizi arayabilir, Bosphorus Health Consultancy’ten randevu alabilirsiniz.